Jawline Çene Dolgusu

Jawline Çene Dolgusu

Jawline Çene Dolgusu

Jawline dolgu, çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir.

Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.
Erkekler için maskulen hatların ifadesi olarak kabul gören, çene köşelerinin belirginleştirilmesi ve genişletilmesi şeklinde çene hattının vurgulanması olayı, çene maskulanizasyonu şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Kadınlar için ise bu durum Hollywood çenesi, Angelina jolie çenesi, nefertiti çenesi gibi değişik çağrışımlar ile anılan, gıdı ve çene birleşim noktalarının netleştirildiği, çene köşelerinin keskinleştirildiği ve çene ucunun sivrileştirildiği şekillerde ortaya çıkarılmış olan estetik operasyonlardır.

Jawline dolgu, çene dolgusu olarak da bilinmektedir. Bu uygulama çenenin mevcut kontürünü belirginleştirmede de uygulanmaktadır.

Günümüzde son dönemlerin en trend estetik uygulamalarından olan çene dolgusu yani jawline en üst sıralarda yer almaktadır.